Meistrikursus 05.08.2024

05 Aug

Koertele, kes on varasemalt läbinud Kati Koertekooli jätkukursuse.

Meistrikursusel läheme õpitud oskustega sügavuti. Kuna koera käitumist ei mõjuta ainult käskluste oskamine, vaid ka koerajuhi emotsioonid, siis meistrikursusel pöörame rohkem tähelepanu ka koerajuhi seisunditele ja käitumisele. Kursuse läbimine annab teadmised nii enda kui koera juhtimisest erinevates olukordades.

Õppekava

1.tund (05.08.) Rihmatehnika erinevad võimalused 1: tempo muutused ja kehablokk koera efektiivsemaks kontrolliks. “Istu” ja “Lama” püsivus.

2.tund (12.08.) Rihmatehnika erinevad võimalused 2: inimese ja koera seisundite juhtimine ühe harjutusega.

3.tund (19.08.) Koera ja koerajuhi tähelepanu juhtimine. Seiklusrada ja orienteerumine koertega.

4.tund (26.08.) Koera kontrollimine ja motiveerimine. Kuidas koera erinevaid oskusi kasutada koera kontrollimiseks? Korrigeerimine.  NB! Tund toimub veebikeskkonnas (Zoom vahendusel). Vajalik on arvuti/telefoni ja interneti võimalus.

5.tund (02.09.) Koera juhtimine ärritite lähedal. Harjutame läbi erinevad ärritite kategooriad. Teistest koertest möödumine.

6.tund (09.09.) Koerte omavahelised suhted. Kuidas lahendada konflikte? NB! Tund toimub veebikeskkonnas (Zoom vahendusel). Vajalik on arvuti/telefoni ja interneti võimalus.

7.tund (16.09.) Sobivate käskluse sõnade valimine. Kuidas valida sobilikke sõnu koeraga suhtlemiseks, millal on kasulik rääkida ja millal vaikida? Tunnis teeme katseid, kuidas sõnad mõjutavad inimese ja koera käitumist.

8.tund (23.09.) Rahunemine. Erinevad rahustamise võtted nii koerale kui koerajuhile (TT Touch, koerajuhi enda seisundid).

9.tund (30.09.) Tänava treening. Koera juhtimine linnatänavatel. Lähme tänavatele harjutama.

10.tund (07.10.) Koerte vahetus. Trikid: koostame trikikava. Uued trikid: rullimine, üle jala hüpe, tagurdamine.

Kursuse tasu

280 eurot osaleja.

Kursusel osaleja meelespea

  • Enne tundi tulekut ära anna koerale süüa.
  • Võta kaasa piisav hulk toidumaiusi koera premeerimise jaoks. Sobivad maiused on näiteks: juust, vorst, pihvid, kanasüdamed, maks. Kuivtoit ja kuivad koeraküpsised ei ole kõige paremad.
  • Vesi ja joogikauss koerale.
  • Koerale tavaline jalutusrihm (flexi ei sobi). Koerad on tunni ajal rihma otsas.
  • Tunnid toimuvad iga ilmaga!
  • Tundides osalemine ja puudumised on koerajuhi vastutus. Puudutud tundide eest raha ei tagastata.
  • Puudutud tunnid saab järgi teha tulevaste gruppidega. Juhul kui grupis on kohal kõik grupi koerad, saab osaleda ilma koerata. Kui mõni koer on puudu, saab osaleda koos koeraga. Palun koerajuhil eelnevalt märku anda, millisesse tundi soovitakse tulla.
  • Koerajuht koristab koera järelt kui selleks on vajadus.
  • Koer peab olema terve ja nõutekohaselt vaktsineeritud.

Koolitajad