Meistrikursus 09.08.2021

09 Aug

Koertele ja omanikele, kes on läbinud Kati Koertekool`i jätkukursuse.

Meistrikursusel läheme õpitud oskustega sügavuti. Kuna koera käitumist ei mõjuta ainult käskluste oskamine, vaid ka koerajuhi emotsioonid, siis meistrikursusel pöörame rohkem tähelepanu ka koerajuhi seisunditele ja käitumisele. Kursuse läbimine annab teadmised nii enda kui koera juhtimisest erinevates olukordades. Kursus sisaldab 10 kontakttundi treeneriga, teooriamaterjale, videoklippe harjutustest ning maiusekotti või kakakotihoidjat mugavateks jalutuskäikudeks. Grupis max 8 koera.

Õppekava

1.tund (09.08.) Rihmatehnika erinevad võimalused 1: tempo muutused ja kehablokk koera efektiivsemaks kontrolliks. “Istu” ja “Lama” püsivus.

2.tund (16.08.) Rihmatehnika erinevad võimalused 2: inimese ja koera seisundite juhtimine ühe harjutusega.

3.tund (23.08.) Koera ja koerajuhi tähelepanu juhtimine. Seiklusrada.

4.tund (30.08.) Motivatsioon ja kontroll. Kuidas suurendada koera kuuletumist inimesele? Kuidas õigesti korrigeerida? NB! Tund toimub veebikeskkonnas (Zoom vahendusel). Vajalik on arvuti/telefoni ja interneti võimalus.

5.tund (06.09.) Tänavatreening.

6.tund (13.09.) Sobivate käskluse sõnade valimine. Kuidas valida sobilikke sõnu koeraga suhtlemiseks, millal on kasulik rääkida ja millal vaikida? Tunnis teeme katseid, kuidas sõnad mõjutavad inimese ja koera käitumist.

7.tund (20.09.) Rahunemine. Erinevad rahustamise võtted nii koerale kui koerajuhile.

8.tund (27.09.) Ringtreening. Koerajuht läbib koeraga ringis olevad punktid. Igas punktis on kindel harjutus. Harjutame läbi kõik õpitud oskused.

9.tund (04.10.) Koera juhtimine ärrititega olukorras. Ärrititest möödumine.

10.tund (11.10) Koerte vahetus. Trikid: koostame trikikava. Uued trikid: rullimine ja üle jala hüpe

Kursuse tasu

200 eurot osaleja

Kursusel osaleja meelespea

  • Enne tundi tulekut ära anna koerale süüa.
  • Võta kaasa piisav hulk toidumaiusi koera premeerimise jaoks. Sobivad maiused on näiteks: juust, vorst, pihvid, kanasüdamed, maks. Kuivtoit ja kuivad koeraküpsised ei ole kõige paremad.
  • Vesi ja joogikauss koerale.
  • Koerale tavaline jalutusrihm (flexi ei sobi). Koerad on tunnis rihma otsas.
  • Tunnid toimuvad iga ilmaga!
  • Tundides osalemine ja puudumised on koerajuhi vastutus. Puudutud tundide eest raha ei tagastata.
  • Puudutud tunnid saab järgi teha tulevaste gruppidega. Juhul kui tunnis on kohal kõik grupi koerad, saab osaleda ilma koerata. Kui mõni koer on puudu, saab osaleda koos koeraga. Palun koerajuhil eelnevalt märku anda, millisesse tundi soovitakse tulla.
  • Koerajuht koristab koera järelt kui selleks on vajadus.
  • Koer peab olema terve ja nõutekohaselt vaktsineeritud.

Koolitajad