Meistrikursus 01.04.2024

01 Apr

Koertele, kes on varasemalt läbinud Kati Koertekooli jätkukursuse. 2 VABA KOHTA!

Meistrikursusel läheme õpitud oskustega sügavuti. Kuna koera käitumist ei mõjuta ainult käskluste oskamine, vaid ka koerajuhi emotsioonid, siis meistrikursusel pöörame rohkem tähelepanu ka koerajuhi seisunditele ja käitumisele. Kursuse läbimine annab teadmised nii enda kui koera juhtimisest erinevates olukordades. NB! Lisaboonusena tasuta veebikoolitus “Koera juhtimine raskes olukorras”

Õppekava

1.tund (01.04.) Rihmatehnika erinevad võimalused 1: tempo muutused ja kehablokk koera efektiivsemaks kontrolliks. “Istu” ja “Lama” püsivus.

2.tund (08.04.) Rihmatehnika erinevad võimalused 2: inimese ja koera seisundite juhtimine ühe harjutusega.

3.tund (15.04.) Koera ja koerajuhi tähelepanu juhtimine. Seiklusrada ja orienteerumine koertega.

4.tund (22.04.) Koera kontrollimine ja motiveerimine. Kuidas koera erinevaid oskusi kasutada koera kontrollimiseks? Korrigeerimine.  NB! Tund toimub veebikeskkonnas (Zoom vahendusel). Vajalik on arvuti/telefoni ja interneti võimalus.

5.tund (29.04.) Koera juhtimine ärritite lähedal. Harjutame läbi erinevad ärritite kategooriad. Teistest koertest möödumine.

6.tund (06.05.) Koerte omavahelised suhted. Kuidas lahendada konflikte? NB! Tund toimub veebikeskkonnas (Zoom vahendusel). Vajalik on arvuti/telefoni ja interneti võimalus.

7.tund (13.05.) Sobivate käskluse sõnade valimine. Kuidas valida sobilikke sõnu koeraga suhtlemiseks, millal on kasulik rääkida ja millal vaikida? Tunnis teeme katseid, kuidas sõnad mõjutavad inimese ja koera käitumist.

8.tund (20.05.) Rahunemine. Erinevad rahustamise võtted nii koerale kui koerajuhile (TT Touch, koerajuhi enda seisundid).

9.tund (27.05.) Tänava treening. Koera juhtimine linnatänavatel. Lähme tänavatele harjutama.

10.tund (03.06.) Koerte vahetus. Trikid: koostame trikikava. Uued trikid: rullimine, üle jala hüpe, tagurdamine.

Koolitajad